Dil Okulları Ayrıntılı Bilgi

Bir dili öğrenmenin en iyi yolu dilin konuşulduğu ülkede bir kursa katılmaktır. Bu sayede derslerde farklı ülkelerden gelmiş öğrencilerle, alanında uzman, ana dili öğrettiği dil olan kişilerden eğitim almak mümkün olur. Ayrıca ders dışında da yabancılarla vakit geçirme, pratik yapma şansı olacağı için öğrenme derslerden sonra da devam eder. Yurtdışı dil okullarında tıpkı Türkiye’de olduğu gibi 7’den 77’ye herkes için bir program bulmak mümkündür. Dil okullarında genel dil eğitiminden, sınavlara hazırlık programlarına, sertifika programlarından iş insanlarına yönelik programlara kadar çok çeşitli alanlarda eğitimler sunulur.

Dil Kursu Çeşitleri

Sunulan yeterlilik düzeylerine uygun dil kurslarının yanında, yurtdışında dil öğrenmek isteyen kişilere farlı türlerde kurs seçenekleri de sunulmaktadır. Yurtdışı programları seçilen kurs, kişinin dil seviyesi, kişilerin talepleri ve ihtiyaçlarına göre değişir.

Standart Kurs:

Tam anlamıyla başlangıç seviyesindeki ya da sadece öğrenmekte olduğu dili geliştirmek isteyenler için, dünyanın herhangi bir yerindeki okullarımızdan biri bu ihtiyacı karşılayacaktır. Bu kurs türü, dil öğrenme ve ders dışı vakitlerde hoşça zaman geçirme arasında muhteşem bir uyum sağlar. Sabah veya öğleden sonra ders dışı aktiviteler için boş zaman kalırken, etkili bir öğrenme için genellikle haftada alınan 15- 20 saatlik eğitim idealdir. Standart kurs genellikle 2-7 hafta gibi kısa süreli eğitim almak isteyen kişilere göre düzenlenmiştir ve genellikle herhangi bir Pazartesi kursa başlamak mümkündür.

Yoğun Kurs:

Standart kursla hemen hemen aynı özelliklerde olan ancak ders saati daha fazla olan programlardır. Sabah saatlerinde standart eğitim alınırken öğleden sonra kişilerin ihtiyaçları doğrultusunda dersler almaları mümkündür. Yoğun kurs ile ders dışı aktivitelere daha az zaman ayrılırken, daha fazla öğrenme odaklı bir seçenek sunulmaktadır. Haftalık 25, 30, 35 ve hatta 40 ders saati eğitim mümkündür.

Uzun Dönem Kurslar:

Dil seviyesini ileri düzeye taşımak isteyen kişiler için düzenlenmiş kurslardır. Standart ya da yoğun eğitim alınabilir ve uzun dönem kurslar genellikle 8 hafta ile 1 yıl arasında değişmektedir. Kursa uzun süre devam edileceği için haftalık kurs fiyatları kısa dönem programlara göre daha ekonomiktir.
Bire Bir Kurs: Bire bir dil eğitimi, bir dili öğrenmenin veya bilgileri tazelemenin en etkili ve hızlı yoludur. Dersin işleniş biçimi tamamen öğrencinin ihtiyaçları ve istekleri doğrultusunda belirlenir. Özellikle mesleki anlamda dilini geliştirmek isteyen kişiler için oldukça idealdir. Örneğin Hukuk İngilizcesi, Tıp İngilizcesi…
Sınavlara Hazırlık Kursları: Yurtdışında haftalar veya aylar geçirmek, başka bir dile hakim olmanın en ideal yoludur. Bu aynı zamanda uluslararası kabul görmüş bir sınavı geçmek için yeterli dil becerisine sahip olma şansı da sağlar. Cambridge Sınavları, Trinity, IELTS, TOEFL, D.E.L.E., D.E.L.F., C.I.L.S. ve TestDAF gibi sınavlardan birinden başarılı olmak isteyen kişiler için en ideali yurtdışında bu tür kurslardan birine katılmak olacaktır.

ESL Programı:

İngilizce dil eğitimini dil okulunda değil de üniversite kampusunda almak isteyen kişiler içindir.