Haberler

Aachen Üniversitesi’nden Ziyaret

2014-05-07 00:00:00

Türk öğrencilerin yoğun şekilde tercih ettiği, Almanya’nın en köklü üniversitelerinden Aachen Üniversitesi, 7 Mayıs tarihinde Summer Academics’e bir ziyaret gerçekleştiriyor.

Ulusal düzeyde, iki önemli Alman gazetesi “Handelsblatt“ ve “Wirtschaftswoche“ tarafından makine mühendisliği, elektronik mühendisliği, endüstri mühendisliği ve bilgisayar mühendisliği alanlarında en başarılı üniversite olarak lanse edilen Aachen Üniversitesi, DAAD ve Die Zeit tarafından da özellikle mühendislik ve bilgisayar bilimleri alanlarında en başarılı Alman üniversiteleri arasında gösterilmektedir. Belirtilen alanlarda dünya sıralamalarında da ilk 50 içinde gösterilen köklü eğitim kurumu, Türkiye’den öğrencilere olan ilgisine, aynı şekilde öğrencilerimize gösterdiği ilgiyle cevap veriyor.

Bu kapsamda Summer Academics’e bir ziyaret gerçekleştirecek üniversite, öğrencilerimize Freshman Yılı ile ilgili bilgi verecekler. Hâlihazırda üniversite başvuru sürecindeki ya da okumakta olan öğrencilerin yanı sıra mezun öğrencilerimizin aktivitelerinin de ele alınacağı buluşma, Summer Academics’in Aachen Üniversitesi Dil Okulları ile başarılı öğrencilerini ne denli uygun şekilde eşleştirdiğinin de kanıtı niteliğini taşıyor.

Prof. Dr. Ayşegül Artmann’ın çalışmaları önemli bir referans

Aachen Üniversitesi ile Summer Academics yetkililerinin bir araya geleceği bu önemli buluşmada, Almanya’da çok büyük başarılara imza atan Prof. Dr. Ayşegül Artmann hocamızın, öğrencilerimizin Almanya’daki akademik kariyerlerinin yüksek standartlara ulaşması yönündeki çalışmaları önemli bir referans noktası olacak.

2004 yılından bu yana FH Aachen, University of Applied Sciences’ta kadrolu profesör olarak akademik kariyerini sürdüren Artmann, aynı üniversitede çeşitli idari görevlerde de bulunuyor. 2010’dan beri FH Aachen-RWTH ortak Fizyoterapi Program Koordinatörü görevini de yürütmekte olan Ayşegül Artmann, başta halen devam ettiği değişik SCI dergilerinde konuk hakemlik ve Almanya ve Avusturya araştırma projelerinin değerlendirilmesinde konuk hakemlik gibi görevler olmak üzere; ulusal ve uluslararası sivil toplum kuruluşlarına da çeşitli alanlarda hizmet veriyor.

 

« Haberlere geri dön