Summer Academics Hakkında

Summer Academics, temsilcisi olduğu birçok seçkin dil okulu ve yaz okulu ile yurtdışında İngilizce eğitimi almak isteyen öğrencilerin danıştığı ilk kurum olma özelliğini taşırken, her yıl sınırlı sayıda öğrenci için ayrılan kontenjanları başvurular doğrultusunda en etkin biçimde organize etmektedir.;

Yurtdışında yaz okulu ve diğer kısa dönem İngilizce programlarını büyük bir titizlikle yürüten Summer Academics, mezun öğrencilerinin başarılarının verdiği güvenle yurtdışı eğitimin her alanında söz sahibi olmayı sürdürmektedir.

Yurtdışı eğitimde dil okulu veya yaz okulu seçiminden konaklamaya, vize hizmetlerinden uçuş bilgilerine kadar her adımı uzun yıllara dayanan tecrübesiyle planlayan, alanında uzman danışmanların hizmet verdiği Summer Academics’in büyük önem verdiği güvenlik, etkin okul seçimi, kaliteli eğitimin sağlanması, sürecin her anında öğrencilerin yanında bulunma gibi temel prensipler doğrultusunda öğrencilerin hayatına en doğru katkıyı yapmak amaç edinilmiştir.

Summer Academics danışmanları, yurtdışında eğitim almak isteyen öğrencilerle ayrıntılı bir görüşme yaparak, akademik geçmişleri, ilgi alanları ve eğitimden beklentileri konusunda sahip oldukları fikirler doğrultusunda onlara en doğru seçenekleri sunarlar. Bu süreçte, hedeflenen zaman dilimi, bu süre içinde yabancı dil düzeyinde ne yoğunlukta bir ilerleme amaçlandığı, mesleki ya da kişisel nedenlerle mi dil eğitimi alınmak istendiği, konaklama tercihleri gibi birçok konu göz önünde bulundurulur.

Summer Academics, ustalıkla ve tecrübeyle yönetilen birçok eğitim modeli sunmaktadır: Yaz Okulları, Dil Okulları, ESL, Executive Dil Programları, Üniversite Hazırlık Yılı, College Prep ve birçok farklı mesleki alanda katılma imkânı bulunan Sertifika ve Diploma Programları bunlardan bazılarıdır.

Farklı yaş, yabancı dil seviyelerine ve ilgi alanlarına yönelik olarak çeşitlendirilen programlar, yurtdışı eğitimi almak isteyenlerle Summer Academics tarafından en doğru şekilde eşleştirilir.