Yaz Okulları Ayrıntılı Bilgi

Genellikle 7 – 17 yaş arası kişiler için yaz dönemi, dil okulları ya da üniversite kampuslarında, kampus konaklamalı ya da aile yanı konaklamalı olarak programlar sunarlar. Öğrenciler dil eğitiminin yanı sıra öğleden sonra ve akşam sosyal, kültürel ve sportif aktivitelere katılarak dillerini uluslar arası öğrencilerle kaynaşarak geliştirme ve düzenlenen gezilerle gittikleri ülkeyi yakından tanıma fırsatı bulurlar. Programlara bireysel ya da grupla katılım mümkündür ve genellikle her şey dahil paketler halindedir. Kurs, konaklama, yemekler, geziler, aktiviteler, transferler, gözetim, ders materyalleri ve dilenirse sigorta, vize ve havaalanı transferleri dahil paket programlar sunulabilir. Taleplere göre programları biçimlendirmek mümkündür.

İngiltere, Amerika, Malta, Kanada, İsviçre, Almanya, Fransa, İtalya ve İspanya gibi ülkelerde 2-6 haftalık olarak düzenlenen yaz okulu programlarına katılan gençler, hem dillerini geliştirirler hem de unutulmaz deneyimler yaşarlar. Bazı okullar bu tür paket programları yıl boyu ya da Şubat tatili dönemlerinde de sunabilmektedirler. Çocukların yurtdışındaki yaz okullarında geçirecekleri süre, yabancı dillerini geliştirmenin yanı sıra, başka ülkelerden arkadaşlar edinerek hayata bakış açılarını zenginleştirmelerini sağlayacaktır.

Yaz okuluna katılan çocuklar...

 • Yurtdışına seyahat etme deneyimi kazanırlar
 • Evden uzak kalarak kendi ayakları üzerinde durmayı öğrenirler ve sorumluluk duyguları gelişir
 • Arkadaşlık ve dayanışmanın değerini öğrenirler.
 • Özgüvenleri artar, başarı duyguları gelişir.
 • Yabancı dil bilmenin önemini yaşayarak kavrarlar, döndüklerinde yabancı dil derslerine kendi istekleriyle önem verirler.
 • Farklı ülkelerden birçok arkadaş edinerek farklılıklara saygı duymayı ve hoşgörüyü öğrenirler.
 • Yıl boyu okulda aldıkları yabancı dil eğitimini, tatil ortamı içinde sürekli pratik edip, geliştirme imkanı bulurlar. Hatta yeni yabancı diller için başlangıç bile yapabilirler.
 • Hayatları boyunca unutamayacakları mükemmel bir tatil yaşarlar.

Aile Yanı Konaklama:

Bu seçenekte çocuklar, güvenlik kontrolü yapılmış aileler yanında tek ya da iki kişilik odalarda konaklarlar. Odaların standart ölçülerde olması ve odalarda yatak, dolap, çalışma masası gibi temel mobilyaların olması zorunludur. Ev sahibi aileler misafir ettikleri öğrenciler için sabah kahvaltılarını ve akşam yemeklerini hazırlarlar. Öğle yemeği de genellikle paket olarak verilir. Yemek listelerinin hazırlanmasında çocukların yaşları, alerjileri ve dini kısıtlamaları mutlaka göz önüne alınmaktadır.

Aile Yanı Konaklama Özellikleri

 • Tüm aileler özen ve dikkatle merkezlerin konaklama müdürleri tarafından seçilir.
  Seçilen aileler okulların yıllardır öğrenci yerleştirdiği güvenilir ailelerdir. Bu ailelerin temel görevi öğrencinin güvenliğinin sağlanması, yemek, temizlik gibi konuların yanında ülkenin dili ve kültürünü yabancı öğrenciye öğretmektir. Bu sebepten her aile özellikle her Pazar gününü öğrencinin isteğine göre planlayarak onunla geçirmeye özen gösterir.
 • Konaklama görevlileri öğrencileri ilk gün ailelerle tanıştırır ve yerleştirir.
  Ailelerde en önem verdiğimiz nitelik çocuklara karşı sıcak ve konuşkan olmalarıdır. Aileler genelde merkezlere yürüme mesafesi veya otobüsle 10–30 dakika uzaklıktadır.
 • Öğrenciler odalarına başka bir öğrenci ile paylaşır ya da dileyen tek kişilik odalarda kalabilir. Bu noktada odalarını başka ülkeden bir öğrenciyle paylaşma tavsiye edilir.
  Kahvaltı ve akşam yemeği aile tarafından hazırlanır. Öğle yemekleri kafeterya ya da yemekhanede verilebileceği gibi, "paket" olarak da verilebilir.

Öğrenci yurdu :

Konaklama için bir diğer alternatif ise öğrencilere toplu konaklama imkanı veren yurt tipi konaklamadır. Bunun için okullar genellikle üniversite yurtlarını ya da özel öğrenci yurtlarını kullanırlar. Bu sistemde öğrenciler, program fiyatına göre 1–8 kişilik odalarda kalırlar. Kız ve erkek öğrencilerin ayrı odalarda konakladığı bu sistemde tüm öğünleri de bu yurtlar hazırlar. Yemek listelerinin hazırlanmasında çocukların yaşları, alerjileri ve dini kısıtlamaları mutlaka göz önüne alınmaktadır.

Yurtta Konaklama Özellikleri

 • Spor merkezleri, yüzme havuzu, oyun ve spor alanları, okul bahçesi ve kütüphanesi gibi geniş kampüs olanakları sunan, daha hareketli ortamlarda kalmak isteyen öğrenciler için idealdir.
 • Bir arada kalan farklı ülkelerden çocuklar hem dil, hem de kültür alışverişinde bulunurlar.
 • Özenle yapılmış açık büfe yemekler 3 öğün olarak kafeterya veya yemekhanede verilir. Ayrıca gün boyu açık olan kantini atıştırmak isteyenlere hafif yiyecekler sunar.
 • Ortak oturma salonları- TV, Video odaları mevcuttur
 • 24 saat rehber gözetmen denetimi, yurtta kalan grup liderleri sayesinde sağlanır.

YAZ OKULLARI - SOSYAL AKTİVİTELER

Etkinlikler:
Sosyal programlar en az dersler kadar önemlidir. Merkezlerimizde her öğleden sonra ve akşamları öğrencilere hoş vakit geçirten ve pratik yapmalarını sağlayan etkinlikler düzenlenir. Etkinlikler bu konuda profesyonel bir ekip tarafından organize edilir. Pek çok spor etkinliğin yanı sıra öğrencinin ilgisini çekecek oyunlar oynanır. Akşamları partiler, diskolar ve mangal partilerinde öğrenciler diğer ulusların kültür ve müziklerini tanıma fırsatı bulur.

Cazip Geziler:
Merkezlerimizin tümünde hafta içi ve hafta sonu olmak üzere, en az haftada iki gün turistik, tarihi ve kültürel yerlere ve şehirlere geziler düzenlenir. Bu gezi programları ücrete dahildir. Geziler, rehber öğretmenler eşliğinde özel otobüsle yapılır. Tam gün veya yarım günlük gezilere sabah kahvaltıdan sonra çıkılır, öğle yemeği paket olarak verilir ve akşam yemeğine dönülür.

Fiyatlara dahil olan hizmetler şunlardır:
Dersler
Aile yanı veya yurtta tam pansiyon konaklama
Gidiş-dönüş uçak bileti
Havalimanı karşılama ve uğurlamalar
Vize ücreti
Sigorta
Haftada bir tam ve bir yarım gün gezi
Her gün öğleden sonraları yapılan tüm sportif ve sosyal faaliyetler
Ders materyalleri
Seviye belirleme testi
Kurs tamamlama sertifikası